Badania . Azazel . Fabian Massa.

Tłumaczone z hiszpańskiego na polski z Google Translator .W Księdze Kapłańskiej 16 ,Biblia obejmuje jak przeprowadzić zawarcia Jom Kippur .
Jom oznacza " dzień " w języku hebrajskim i Kipur pochodzi od rdzenia oznaczającego " odpokutować " . Więc Jom Kippur oznacza Dzień Pojednania " Pismo Święte daje jasne wskazówki, jak wykonać rytuał . :

  1. Wskazany tylko w tym dniuKohen Gadol (Arcykapłan ) może wejść do miejsca najświętszego . Lev . 16.2 .
  2. Arcykapłan musiał przedłożyć byka (dla odkupienia grzechów ) i barana na ofiarę całopalną . Lev.16.3
  3. Jak ubierać się w ubrania z lnu , po kąpieli z wodą oczyszczoną .
  4. Pierwszy oferowane w odkupienia Novillo za swoje grzechy i swojej rodziny. Lev.16.6
  5. Lud miał arcykapłan dwie kozy ( równe doskonałe i podobnej wartości ekonomicznej ) , które zostały przedstawione przed Panem . Parcele na dwóch zwierząt są odlewane , należałoby poświęcać w ofierze dla Boga iinnych zostanie wysłana do Azazela ( po naładowaniu na niego grzechy całego narodu - Lev.16.25 ) . Lev . 16.5 - 25 .Kto lub co jest Azazel ?


Ta koza , czy " Kozioł ofiarny " reprezentuje szatana ,Arcykapłan brakowało na wszystkich grzechów ludzi , dzięki czemu jest w pełni odpowiedzialny za zło. Wiele rozumiem , że jest to prorocze rodzaj Wielkiego Dnia Pańskiego , gdzie wszystkie grzechy na szatana i zostanie wrzucony do piekła ( wraz z bestii i fałszywego proroka ) . Możesz paraleli między proroczym rodzaju i pozafigurze ( wypełnienie w NT ) :

W OT , który przeprowadził kozę na grzechy ludzi byłarcykapłanem według porządku Aarona .
W N. T. Jezus jestNajwyższym Kapłanem , według porządku Melchizedeka . (Ps 110,4 ) , aDzień Pański "diabeł , który ich oszukał , został wrzucony do jeziora ognia i siarki , gdziebestia ifałszywy prorok, są , i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków . " Ap.20.10 RV60 .


עֲזָאזֵל Azazel , czyli w Torze jest symboliczne i nie pojawia się wyraźnie , wyraźnienazwa demona w różnych pismach i satanistycznych podręczników .
Według Lev. 16 , " W demonologii żydowskiej , tozły duch , który wziął swoje grzechy na pustyni . "

Według Księgi Henocha " Azazel jest jednym z liderów dwustu upadłych aniołów" , który wziął " córki ludzkie w Księdze Rodzaju 6 [ 1 ] .


" W apokryficznej Księdze Apokalipsy Abrahama , Azazel jest opisany jako strasznego demona z 7 głowami węży , stoi czternaście i dwanaście skrzydeł , przed jego upadkiem .Mówikomentarz z wersji RV 1995 :

" [ 7 ] 16.8 Azazel . Imię , które mogą odnosić się do demona Starożytni wierzyli , że to demoniczna jest mieszkał na pustyni tutaj nie jestofiara złożona (/ kozłem ofiarnym ) , ponieważżywa koza została wysłana do . pustyni . "

Mam nadzieję, że ten post służy do wyjaśnienia przejścia .

Błogosławieństwa dla wszystkich,

Fabian Massa .


________________________________________

[ 1] Patrz związane słupek. HISZPAŃSKI http://www.tesorosdesabiduria.com/2013/03/los-hombres-y-los-hijos-de-dios-1.html ; http://www.tesorosdesabiduria.com/2013/03/los-hijos - od - boga - jak - county- segun.html ; http://www.tesorosdesabiduria.com/2013/04/los-hijos-de-dios-como-angeles-parte-ii.html ; http://www ANGIELSKI .tesorosdesabiduria.com/2013/03/los-hijos-de-dios-y-las-hijas-de-los.html http://www.tesorosdesabiduria.com/2013/03/the-men-and-offspring - bóg - 1.html ; http://www.tesorosdesabiduria.com/2013/03/angels-as-sons-of-god-in-new-testament.html http://www.tesorosdesabiduria.com/2013/ 04/translated-from-spanish-into-english-by.html ; http://www.tesorosdesabiduria.com/2013/03/the-sons-of-god-and-daughters-of-men.html


Comentarios

Entradas populares de este blog

NEWS. Второй зверь. By Fabian Massa.

Reflexión. La parábola de las 10 vírgenes. By Fabian Massa

Reflexión. El primer discurso de Pedro y la conversión de los 3.000. By Fabian Massa.