Дослідження. Притча 10 талантів. Фабіан Масса.

У перекладі з іспанського українця з перекладачем Google.В Євангелії від Матвія 25.14-29, Ісус використовує притчу про 10 талантах, щоб пояснити, що ті, хто старанний в управлінні подарунків, отриманих від Господа увійде в Царство Небесне. Притча це вигадана історія з освітньою метою, розроблений на основі можливих фактів повсякденного життя, і з цієї причини були історії, які могли зрозуміти все. Тому що вони були розповіді про події, які відбувалися в реальному житті, їх інтерпретація в принципі повинна бути текстуально.


Основні уроки:

а. Все у нас є, є можливості або навичок, вона належить Богу. Ми хранителі. Бог володіє. Те, що ми маємо "його власність". Ми стюардів.

б. Господь дає можливості для обслуговування відповідно до можливостей він дав нам використовувати їх. Отже, чоловіки не мають ті ж можливості, зрозуміти це не відчуває ревнощі або заздрити тим, у кого більше "Таланти", і в свою чергу, ми не створюємо кращі з тих, з меншими витратами: У кожного є те, що дав Бог і ви знаєте, чому. У день суду не матиме значення, кількість можливостей (сервісні можливості, «таланти»). Питання лише в тому: "Хіба ми були вірні в їх використанні?"


символи:

  • Майстер, очевидно, є Господь.
  • Слуги, віруючі.


Читання пунктів:

14 Бо Царство Небесне подібне до чоловіка, вирушаючи в подорож, який закликав своїх рабів і передав своє майно.
15 Одному він дав п'ять талантів, а другому два, а тому один, кожному за спроможністю його а потім він пішов.

У багатому піти на поїздку доставлені слуги його суму грошей, в залежності від здатності, що він розуміє, що кожен з них.
В основному "талант" є мірою ваги. Наприклад, Ар. 16:21 говорить про градини вагою талант (125 римських фунтів) кожен. Проте, те ж саме слово "талант" також використовується для позначення грошової одиниці. Значення відрізняється від одного місця до іншого і від однієї епохи в іншу, а також залежить від металу, який був використаний, був мідь, срібло або золото. Пентхаус [1] талант коштує не менше шести тисяч драхм. Звичайний робочий потрібно майже двадцять років, щоб виграти один. Тому ясно, що в цій притчі мають справу з багатим бізнесменом. Хендріксен Коментар Метью р. 653
Римський фунт важить 327.45 грамів. тому 125 фунтів 40.93 кг. Метал (золото або срібло) було багато грошей.


16 І той, хто отримав п'ять талантів, негайно пішов і орудував ними, і отримав ще п'ять талантів.
17 І той, хто отримав два, він також придбав інші два.

Термін походить від латинського слова бізнесу Неготіум, слово, утворене NEC і Otium ( "що це не відпочинок"). Це заняття, робота, або робота, яка робиться з метою отримання прибутку (http://definicion.de/negocio/~~pobj) Так що переговори тут означає робити роботу, що капітал генерувати прибуток чесно. Кожен з цих слуг знали, що вони повинні позитивно відгукнутися на довіру свого Господа, а також розуміння того, що в якийсь момент доведеться звітувати за свої дії.


18 Але він, що отримав один талант пішов і закопав його в землю, і сховав срібло пана свого.
Третій слуга не спромоглися виконати завдання, покладену на нього. Потім він зробив дірку в землі і закопав талант.


19 Після довгого часу, пан слуг тих повернувся і розрахувався з ними. 20 І він, який отримав п'ять талантів, приніс іще п'ять талантів і сказав: Пане, ти дав мені п'ять талантів; Тут я придбав ще п'ять талантів.
21 Сказав же йому його: Гаразд, рабе добрий і вірний раб; бо Ти був вірний з деякими я поставлю; Увійди в радість пана твого.
22 Підійшов же й той, що взяв два таланти, і сказав: Господи, ти дав мені два таланти; Тут я придбав іще два таланти здобув поруч з ними.
23 Сказав же йому його: Гаразд, рабе добрий і вірний раб; бо Ти був вірний з деякими я поставлю; Увійди в радість пана твого.

Ці два слуги зрозуміли, що його відповідальність в тому, щоб виростити активи свого Господа, адміністратори були тільки щастя, що не його, і нести відповідальність перед його власником. Вони зробили з резюме всіх угод, укладених в той час, що його господар був відсутній: він показав результати своєї роботи, а також з урахуванням яких були вельми позитивними, Господь нагороди.


24 Тоді той, хто отримав один талант і сказав: Господи, я знав, що ти людина жорстока, жнеш, де не сіяв, і збираєш, де ви розпорошені, 25 Я боявся, пішов і таланта твого сховав у землі; Тут у вас є те, що за вами.

Два попередніх слуг не потрібно пояснювати свої дії, вони показали свої результати. Третій втім, як і не було ніяких результатів, довелося винайти привід: Звинувачуючи свою любов до "жорсткої" черствим і несправедливо, і він має намір отримати прибуток, коли він не працював (насіння і поширення) говорить Хендріксен (Коментар Метью р . 655): Коли слуга каже своєму господареві: "жнеш, де не сіяв, і збираєш, де розкидані" лежить. Цей майстер, призначати завдання, розрахував потенціал кожної людини. І начебто посаджено і поширення, відповідь в тому, що, звичайно ж, а саме, коли він розділив свої таланти серед трьох слуг. Тепер ви маєте повне право на збір і збір.


26 Його пан відповідав і сказав йому: Рабе лукавий і лінивий! Ти знав, що я жну, де не сіяв, і збираю, де розкидані.
27 Таким чином, ви повинні вкласти свої гроші банкірам, і я, вернувшись, я взяв би з цікавістю.
Господар каже йому, як кажуть: "У ваших власних словах засуджують вас; тому що якщо ви були впевнені, що я був "жорсткий", ви повинні прагнули, наскільки це можливо. Принаймні, ви могли б зробити в тому, щоб вкласти свої гроші в банку, так що, коли я повернувся, я отримав би від банку з інтересом ".

28 Візьміть талант і дайте йому, що десять талантів.
29 Та й що дано, і буде мати більше; а хто не має, навіть те, що він буде втрачено.
30 І кинув раба непотрібного в темряву зовні; там буде плач і скрегіт зубів.
Текст досить ясно, щоб пояснити.


Ставлення перших двох слуг, які вели переговори гроші від вашої любові робить прибутку, є паростком капіталістичного мислення. Коли Реформація оформилася в Німеччині і був розповсюджений у Європі, вивчаючи Писання (що в Церкві Риму було заборонено людям) зробило церква зрозуміти концепцію Stewardship, що всі активи мають людина, як матеріальні (гроші, майно) в якості духовних дарів даються Господом, який повинен бути керованим і acrecentados бути поміщені на службу спільноти.


Перші два слуги архетипи:

а. Підприємець, який створює можливості для бізнесу і підприємств.

б. Хороші робочі, які роблять їх роботу.

Християнський підприємець отримав від Господа талант, щоб бути точно генеруючих підприємств, "бачити" бізнесу, де інші не бачать нічого. Створення цих підприємств є джерелом роботи для тих, у кого є дар роботи і продукції. Ці два види людей складають найбільш економічно активного населення суспільства: Ті вкладають капітал, розвиток бізнесу, працюючи, і готуючись до завтрашнього дня, щоб зробити щось конструктивне для суспільства.

І, нарешті, ті, хто бачить тих, хто процвітає через їх бізнесу, професій і робочих місць, тільки важко, несправедливого і нечутливі людей, які отримують свої гроші нечесним (unplanted або поширення).
Все це, звичайно, говорити про архетипи, які обробляються в рамках закону.
До сьогоднішнього дня, протестантських країнах Європи (і колонізованих ними) не мають більшу економіку, більш серйозні підприємців і більш освіченого суспільства, як і в випадку:

Німеччина, Англія + США + Австралія + і т.д ...; Нідерланди, Австрія, країни Балтії Щит, Швеція, Швейцарія.

Замість того, щоб традиційно католицькі країни Європи (і їх колонізували) все ще ті, з ще більшою бідності і індексу корупції:
Іспанія і Португалія + Латинська Америка; Італії, Туреччини (раніше займала Греція азіатську Османської імперії в 1453 році).

Мало того, здійснюють вбивства, перелюбства, крадіжки і т.д. є гріх, так і є пропускаються виконання добрих справ на славу Божу. Матвія 25:18, 26; також 25: 41-45; НТГ. 4:17.

Як учні, ми повинні розвивати "таланти", що Бог дав нам, як інтелектуальні здібності ретельно працювати, щоб бути благословенням для нас самих, наших сімей і суспільства в цілому, але і управляти "духовні дари", що Бог дав нам Міністерство віруючих.

Управління матеріалами та генерації економічних вигод товарів також повинні провести ефективне служіння.Таланти, подарунки, Адміністратори, піклувальна.
  
[1] Талант (The τάλαντον грецький, а це означає talanton баланс або вага) була одиницею грошової мірою, використовуваної в давнину. Вона виникла у Вавилоні, але широко використовується в усьому Середземномор'ї в період еллінізму і під час Пунічних воєн. У Старому Завіті, що еквівалентно близько 34 кг, а в Новому Завіті, до 6000 драхм, або, що те ж саме, 21,600 г срібла. Це був приблизний вага води, необхідної для заповнення амфору грецький (близько кубічний фут) .А талант, талант або горище відповідало приблизно 26 кг, 2 римського таланту з 32,3 кг; Єгипетський талант з 27 кг, і талант Вавилона з 30,3kg. У стародавньому Ізраїлі він був спочатку прийнятий талант Вавилона, але був змінений пізніше. Важкий талант Нового Завіту було близько 58,9 кг. https://es.wikipedia.org/wiki/Talento_(moneda)

Comentarios

Entradas populares de este blog

NEWS. Второй зверь. By Fabian Massa.

Reflexión. La parábola de las 10 vírgenes. By Fabian Massa

Reflexión. El primer discurso de Pedro y la conversión de los 3.000. By Fabian Massa.